Windows 8 sa dostáva na scénu

Technologický gigant Microsoft popri predstavení svojich nových tabletov  prišiel po niekoľkých rokoch vývoja aj s novým operačným systémom Windows 8 a obchodu Windows Store pre predaj aplikácií.

S viac ako miliardou užívateľov, je Microsoft Windows je stále dominantnou platformou pre PC, preto užívatelia nedočkavo očakávali aké inovácie im nový systém prinesie.

Windows 8 bude bežať rovnako na PC aj na tabletoch – vo verzii Microsoft RT, pretože Microsoft doplnil operačný systém o prvky dotykového ovládania. Cieľom je preniknúť na trh nových tabletov, kde momentálne vládnu firmy Apple a Google.

Prezident firmy Windows Steven Sinofsky povedal, že už dnes je cetifikovaných viac než 1000 počítačov, ktoré sú vhodné pre Windows 8, ale tiež, že Windows 8 bude bežať aj počítačoch s Windows 7 s
podstatne rýchlejším načítaním.

 

 

Podľa vyjadrenia firmy, Windows Store bude vraj obsahovať viac aplikácií, ak podobné konkurenčné obchody pri ich otvorení.

Reakcie na tento krok nedali na seba dlho čakať.  “Použitie Windows 8 je príjemné, hlavne ak máte dostatok času. Je to úplne nový spôsob ako narábať s desktopom, ale možno nie celkom úplne podľa Vašich predstáv” – Gizmodo.

“Windows 8 vyzerá inak, ako to, načo sú milióny ľudí na svete zvyknutí” CBS News.

Ďalšie informácie o Windows 8 nájdete na nasledovných stránkach firmy Microsoft.