Kuba, Haity, Bahamy, Jamaika a Dominikánska republika sa spamätávajú z hurikánu Sandy

Sandy dorazil na Kubu ako hurikán kategórie 2 a zanechal za sebou veľké škody východne od Santiaga a provincie Guantanamo, kde zahynulo 11 ľudí. Približne 188 000 domov bolo zničených alebo poškodených, 100 000 hektárov plodín bolo spustošených.
Väčšina mesta Santiago de Cuba bolo bez elektriny a telefónov. Záplavová voda môže následne spôsobiť vznik infekčných chorôb, podobne ako tomu bolo v minulosti, keď voda v provincii Granma spôsobila choleru.

V Karibskej oblasti celkom zahynulo okolo 70 ľudí. V meste Puerto Ricu bolo
evakuovaných 100 rodín a v Dominikánskej republike hurikán zničil 3500 domov a viac než 18 000 ĺudí bolo evakuovaných.

V stredu sa prehnal cez Jamaiku ako búrka kategórie 1 a vyradil z prevádzky elektrickú sieť a polámal stromy podzdĺž ostrova vrátane banánovníkov a kávovníkov na plantážach.

Najhoršie škody spôsobil hurikán na Haiti, kde zahynulo približne 54 ĺudí, 20 ľudí je stále nezvestných. Viac než 200 000 ľudí sa stali bezdomovcami. Viac než 70 percent úrody na juhu krajiny bolo zničenej.

Haiti a OSN apelujú o humanitárnu pomoc, keďže ešte stále stovky tisíc ĺudí žijú v stanoch po zemetrasení v roku 2010. Krajina má problémy s vysokou chorobnosťou – viac než 7500 ľudí zomrelo na choleru a každá ďalšia búrka problémy len zhoršuje.